Los 50
Lieben Herren und guten Freündt. 1571

Basel. - Lieben Herren und guten Freündt, Unser Gnedig Herren Burgermeister und ein Ersamer Rhat der Statt Basell haben ermessen unnd zu hertzen gefuert. Die schwaere und grosse Theürung der früchten... mit ernst vermanen. Das sich ein yeder... vor den lasteren... alß von dem grusamen Gottslestern des schwerens auch zutrinckens ... Des Spilens vnd anderer verhuette. Zum anderen Das sich die Ihenigen so das Mael oder das Allmusen nemmend von dem zeren unnd prassen es sey in Zünfften Gesellschafften Würts Wyn vnd Kochsheüsern gentzlich enthaltend. Zum dritten lassend... allen denen... die fruecht und getreydt... oder anders zuverkauffen... dann allein an unserm offenen wochenlichen Kornmaerckt verkauffent vnd feylhabend. Einblattdruck. (Basel 1571). Qu.-fol. (Blattgr. 31:27 cm). 31 Zeilen. - Ungebunden. - Ränder gering gebräunt, einige restaurierte Fehlstellen, vereinzelte Buchstaben hs. ergänzt. Verso durchschlagende alte Anmerkung.